Seznámení v éře internetu


Ať už jsme mladí nebo staří, žijeme nejednou tak, že nám nezbývá čas ani na leckterou důležitou věc. Třeba na to, abychom si našli nějakého toho partnera, s nímž bychom mohli vyrazit na společnou cestu životem.
A abychom nepřišli zkrátka, nejednou volíme seznámení přes internet. A činíme tak prý stále častěji. Stále častěji volíme tento způsob, vůči němuž mají sice mnozí ještě pořád dost předsudků, ale jiní na něj naopak nedají dopustit.
láska přes pc
Prý už nadpoloviční většina Čechů někdy virtuální seznamku vyzkoušela, a to nejednou s dost rozdílnými výsledky. Protože lidi jsou lidi, ať už se setkávají osobně nebo ve virtuálním prostoru, a tak i zde lze nalézt toho pravého stejně jako se zklamat, případně dokonce spálit.
Při seznamování se přes internet hrají daleko větší význam napsaná slova a přiložené snímky, než by tomu bylo při setkání tváří v tvář, není tak třeba divu, že se někdo neprezentuje až tak dokonale, jak by chtěl, případně o sobě i vědomě lže ve snaze zaujmout atraktivní protějšek. A je jasné, že si nakonec někdy ti dva, kteří si padli na síti do oka, nepadnou v reálu do náruče.
srdce na enteru
Významnou úlohu tu hraje fotografie, jež má nemalý vliv na zájem o toho kterého známost nabízejícího jedince, přičemž je prý skutečností, že muži vesměs pro internetové seznamování nevolí ty snímky, na nichž vypadají atraktivně či alespoň zajímavě; jsou to zkrátka lajdáci a prezentují tam klidně první fotku, co jim padne do ruky. Zatímco to, čím lze zabodovat nejvíce, jsou snímky z vydařené dovolené, na nichž vypadá takový člověk i prostředí skvěle.
Ovšem jsou i seznamky založené na vyplňování dotazníků a hledání odpovídajících partnerů na základě takovýchto údajů. Jak vyplývá odsud, je prý běžné, že si ženy za partnery vyhledávají vrstevníky s minimálně stejným socioekonomickým statusem, zatímco muži akceptují i partnerky s nižším vzděláním a stejně staré či mladší.
A na internetu existují vlastně i ‚klasické‘ seznamovací inzeráty, na něž se rovněž ‚klasicky‘ odpovídá.
Možnosti tu tedy jsou a zájem o on-line seznamování mezi našinci roste. Především mezi dvacátníky až třicátníky a seniory. A prý možná každý třetí pár se u nás seznámí přes internetové seznamky či sociální sítě. A seznamování touto formou u nás už v podstatě zevšednělo.
Ovšem stále je pravdou, že jen každý asi pátý člověk hledá na internetu partnera nebo partnerku pro trvalé soužití. Většinou se tam chodí jen pro zábavu nebo se hledá sexuální partner.
Což je ale také seznámení. A proč by ho jeden nevyužil, je-li ta možnost, že?