Jakou vybrat rychlovarnou konvici?

Rychlovarnou konvici většina z nás používá naprosto automaticky a každodenně. Tento moderní výrobek už při umisťování v bytě není omezen pouze na místo u sporáku. Dá se používat vlastně v každé části domu (nebo třeba zahrady), kde je k dispozici připojení do elektrické sítě. Další výhodou je její jednoduchá obsluha a samozřejmě rychlost ohřevu vody.

 rychlovarná konvice

Z velké nabídky obchodů si často ten pravý spotřebič není zrovna lehké vybrat. Platí to často také o rychlovarné konvici. Na co se při výběru zaměřit?

 

Jak je rychlá

Protože při čekání na vroucí vodu nechceme strávit moc času (především při přípravě ranní kávy či čaje), je rychlost ohřevu při výběru důležitým faktorem. Záleží na tom, jaký má konvice příkon. Ty, které pracují opravdu rychle, mají příkon 1000 a více Wattů.

 ovládání konvice

Jak je velká

Nejběžněji prodávané modely rychlovarných konvic mají kapacitu cca 1,5 litru. Ale dají se samozřejmě koupit i větší a naopak menší. Pokud má naše domácnost méně členů nebo páru postačí samozřejmě ta menší varianta. Tu volíme i v případě, pokud moc nevaříme a hodláme ji používat například jen při přípravě nápojů jednou či dvakrát denně.

 

Jak velký má plnící otvor

Konvice s větším otvorem pro naplnění se nám bude nejen dobře plnit vodou. Umožní nám i snadnější čištění. To se musí provádět tím častěji, čím je naše voda tvrdší (dochází pak více k usazování vodního kamene).

 

Jaké má ovládání

Je přirozené, že volíme ovládání co nejjednodušší. Automatické vypínání již nabízí všechny modely. Ty dražší mají ve výbavě také možnost nastavit cílovou teplotu.

 

Jaký je její materiál

Tady je potřeba vyvarovat se nákupu spotřebiče, který ohřívá nejen vodu, ale i držadlo. Takový může způsobit poranění i požár domácnosti. Jako u jiných elektrických zařízení je potřeba nakupovat jen v ověřených specializovaných obchodech. Kvalitnější jsou obvykle modely z kovu nebo skla. Jsou dražší, ale více vydrží.