Když někdo nezvládá své finance

Každý z nás je během svého života pronásledován potřebou platit. Někdo něco financuje jenom občas, protože toho vzhledem ke své skromnosti moc nepotřebuje, někdo pro změnu platí každou chvíli. To podle situace. Každopádně u nás ale nenajdeme nikoho, kdo by nějaké peníze nepotřeboval. A každý po nich tudíž touží, každý je chce mít. A když je chce mít, pak samozřejmě v co největším objemu.

Ovšem naše výdělky nejednou nevypadají tak skvěle, jak bychom si to představovali, nejednou nemáme takový příjem, který by nám umožňoval financovat vše, co je nám potřeba. A pak nám peníze zkrátka v určitém okamžiku dojdou a už není kde brát a čím ještě platit.

sklenice s mincemi

A aby nám ani pak nebylo ještě zle, případně aby nám bylo co nejméně mizerně, existuje i pomoc nazývaná půjčky. Když nám naše vlastní finanční prostředky nestačí, obracíme se na finanční instituce a pokoušíme se z nich nějaké ty peníze vymámit, s tím, že je pochopitelně splatíme, až nadejde čas.

Jenže v bankách nám nejednou odmítnou vyhovět, často nás poté, co o nějakou půjčku požádáme, odmítnou. S tím, že neodpovídáme požadavkům, které ta která banka má. A přece tam nebudou riskovat, že půjčí někomu, kdo nebude mít na následné splátky!

smotané peníze

Ovšem peníze jsou nutností, bez těch se neobejdeme. A kde se tedy ještě pokusit nějaké získat? Koho se ještě pokusit oslovit?

Když jinde neuspějeme, může nám pomoci dejme tomu nebankovní americká hypotéka, která má tu přednost, že je snáze dostupná i těm, kdo nemají mnoho k nabídnutí. U té se vyžaduje jenom to, aby měl dlužník nemovitost, již by dal do zástavy, u té je pochopitelně třeba mít na placení splátek. Ale nic dalšího už tu není dogmatem, nad jinými záležitostmi se tu dá přimhouřit oko. A tak si tu přijde na své snad každý majitel nějakého nemovitého jmění. A ani ten už pak nemusí trpět nedostatkem.