Tolice vojtěška je účinný potravinový doplněk

Tolice vojtěška je cennou zemědělskou plodinou v Evropě, v zámoří, i tam, odkud na náš kontinent pronikla – v Asii a na Blízkém východě. Zpracovává se ve formě píce jako krmivo pro dobytek, ale vlastností této vytrvalé rostliny využívá i medicína a producenti výživových doplňků. Dodává se na trh nejčastěji v podobě prášku či tablet, aby zlepšila trávicí proces, dodala do organismu potřebné vitamíny C, E, K, provitamín A a vitamíny B, minerály a stopové prvky (makro a mikro prvky), ale to není vše.

kvetoucí vojtěška

Pomůže při překyselení

Překyselení je výraz poměrně vžitý, seznámila se s ním již řada lidí, ale bohužel není úplně přesně interpretován. Rozumíme tím stav organismu, kdy nedochází k dostatečné cirkulaci kyslíku v krevním oběhu (málo nebo naopak příliš mnoho pohybu, nevhodná strava, stres, špatný spánek apod.), špatně funguje lymfatický systém, a tělo je nedostatečně zásobováno živinami a je naopak o ně odebíráno. Tento nerovnovážný stav, kdy organismus trpí podvýživou, a kdy se v něm hromadí toxiny, vyvolává vznik odpadních kyselin, proto tedy překyselení.

naklíčená vojtěška

Překyselení ovšem může vznikat i velmi nenápadně, např. nenávistnými myšlenkami, negativním způsobem myšlení obecně (závistí, žárlivostí, strachem z překroucených nebo nedostatečně pravdivých informací, fóbiemi, depresemi, přepracováním a workoholismem, nedostatkem odpočinku, špatně nastavenými životními hodnotami a prioritami.) Říká se, že myšlenka je tvůrčí, a proto vždy musíme začínat sami u sebe, uvnitř svého já, kontrolou vlastních myšlenek a prací na sobě.

K práci na sobě nám mohou pomoci přírodní doplňky a tolice vojtěška je jedním z nich. Působí jako velmi silný antioxidant a má detoxikační vliv na odplavování nebezpečných nahromaděných látek v organismu. V podstatě funguje podobně jako např. mladý ječmen či všechny rostlinné klíčky, které si např. v nakličovacích miskách můžeme doma nechat vzejít.