Kam se hodí LED žárovky a zářivky s imitací denního světla

K výměně stávajících trubic – tam, kde ještě stále svítí staré zářivky, je možné je v tělese nahradit trubicemi LED se shodnou paticí. Navíc si můžete zvolit patřičný odstín barvy světla a tím pádem je využít pro libovolné účely. Dnes se totiž zářivky hodí i pro podsvícení nábytku, stropních a bočních výklenků, schodišť, a to jak na pracovišti, tak i v domácím prostředí v místech určených pro odpočinek. Některé speciální výrobky navíc poskytují imitaci denního světla, což je ideální způsob osvětlení, který se vyrovná přirozenému slunečnímu záření.

imitace denního světla

Nad pracovní desku – zářivky se tradičně již mnoho let instalují tam, kde provádíme nějakou pracovní činnost. Trubice osazené diodami však poskytují větší rozsah využití, než jaké jsme si mohli dovolit s nízkotlakými výbojkami. Nejsme pevně vázáni na tvar původních těles, dnes se zhotovují i LED zářivky v podobě kompaktního svítidla s možností přímé instalace nad kuchyňskou linku, nad psací stůl, do prostředí dílny, do garáže, zkrátka k jakémukoli pracovnímu koutu.

wolframová žárovka

Do dětského pokoje – děti potřebují k přípravě do školy i ke hraní dostatek umělého světla, pokud možno ve spektru denního slunečního záření, a zároveň musí jít o bezpečný zdroj, s patřičným krytem, který jim nezpůsobí nějakou újmu na zdraví. Hrát si pod odkrytou skleněnou zářivkovou trubicí http://www.vascak.cz/%3Fp%3D200 kompaktní nebo lineární zářivky je zbytečně riskantní, naproti tomu LED zářivka s plastovým krytem obvykle odolá nárazu při dětské rozdováděné hře, případně kryt pouze praskne a žádné skleněné úlomky se na zem nedostanou. Stejně tak nehrozí expozice rtutí a jinými těžkými kovy, vzhledem k tomu, že výrobky LED žádné neobsahují.

Rozsah umístění LED zářivek je dnes mnohem širší, než u jejich předchůdců, přesto existuje místo, kam bychom je instalovat neměli. Nehodí se totiž do exteriéru, kde nejsou dostatečně zabezpečeny před povětrnostními vlivy a před vodou a vlhkostí, jako jsou koupelny, místnosti s bazény, vířivkami, nebo sauny. Tam bychom měli dát přednost svítidlům s vysokým stupněm IP krytí, alespoň IP55.