Indiáni okupující vaši zahradu

Děti jsou ve vynalézání svých her nepopsatelné bytosti. Někdy jim stačí i tak málo a propadnou se do víru děje nebo do pohádky či do strhujícího dobrodružství. A je jim jedno, že bizona hraje sousedovi Alík, čelenku mají z brka, které našli na dvorku a tomahavk je z umělé hmoty a jejich indiánské teepee na zahradě je deka přehozená přes pár větví.

indián čelenka

Vidí se jako divocí indiáni pobíhající po prérijních pláních nebo v Údolí smrti (přilehlá zahrada) bojujících proti bledým tvářím, kdy sedávají okolo ohně a kují plány, jak přepadnout a zajmout bandity unášející dostavník. Vzpomínáte? Také jste si hráli jako malí na indiány a vaším nedostižným vzorem byl Vinnetou a jeho pokrevní bratr Old Shatterhand? Májovky se četly pod lavicí při vyučování, protože jste se nemohli odtrhnout od toho, jak Siouxové válčí s Apači, žijí v indiánských v teepee a už od mala se děti učí střílet z luku, jezdit na koních. Prapůvodně se Old Shatterhand s Vinnetouem setkali při stavbě železnice, když bandité chtěli vést železnici nezákonně přes území Apačů, kteří se tomu bránili. Vinnetou byl zajat, přivázán ke kůlu a měl zemřít. Ale v tom ho osvobodil jeho pozdější věrný přítel a bratr Old Shatterhand a od té doby se odvíjelo jejich nezměrné přátelství na život a na smrt. I když vaše dítka možná neznají celou historii, jak přišel na svět rudý bratr a bledá tvář, Ribana a Nšoči, přesto milují tyto hry, protože jsou plné tajemství a dobrodružství.

děti t

Podněcujte jejich fantazii a darujte jim pravé indiánské teepee. Budou nadšené a jejich hry dostanou naprosto jiný a další rozměr. V teepee se budou scházet opět Apačové, aby uchystali léčku na nepřítele a vydali se na válečnou stezku. Nebo naopak zakopají válečnou sekyru a v teepee budou projednávat oslavy Slunce či při deštíku se budou prohánět okolo jejich nového příbytku a tančit Dešťový tanec. Teepee je zaručeně posune do jiné dimenze indiánských rituálů.