Šli byste ještě na vysokou?

Už dávno u nás neplatí, že jsou nejdůležitější částí naší společnosti pracující, tedy ti, kdo se živí rukama a nikoliv hlavou. Dnešní doba si naopak žádá, abychom toho především hodně věděli a mohli tak posouvat společnost vpřed v oblastí vědeckotechnické revoluce. Protože manuální práce nemá prestiž, nevynáší a konec konců si na ni lze vždycky najmout nějaké ty chudáky z východu.
Našinci mají být stále vzdělanější. A tak se nejednou stane, že jsou ti, kdo už po léta normálně pracují, jednoho dne vyzváni, aby si šli doplnit či rozšířit své vzdělání. Tedy aby začali nejednou i souběžně se zaměstnáním studovat vysokou školu.
osoba nad knihou
Což o to, různí ‚Hujeři‘ se přihlásí klidně i rádi, maje naději, že se tím zvýší jejich naděje na nějaké to ‚prosklené místo nahoře‘, jenže je tu dost i různých ‚Kroupů‘, kteří už se na to přece jenom necítí. Respektive se cítí moc staří na to, aby se z nich zase stali nějací studentíci.
A tak člověk nejednou stojí před pomyslnými vahami a pokládá na ně neméně pomyslně všechna pro a proti. Aby se nakonec rozhodl, zda do toho jít, nebo už ne.
Studia na vysoké škole hrají v dnešní době pochopitelně nemalou úlohu, mají dost možná i zásadní vliv na to, čím se člověk stane po jejich absolvování a jak bude dále žít. A proto by si podobnou možnost neměli nechat uniknout ani ti dříve narození, včetně těch, kteří to mají do důchodu za pár, případně kteří již v penzi jsou. Protože i těm i oněm může vysoká škola leccos dát. A to nejen vědomosti.
student vš
1) Člověk tu třeba může navázat nová přátelství, což hraje zejména ve vyšším věku ne zrovna zanedbatelnou roli. Protože starší lidé už se seznamují hůře, přátel jim nejednou ubývá a vysoká škola tak může být místem, díky němuž nakonec nezůstanou sami, nanejvýš jen obklopeni svojí rodinou.
2) Takovým studiem se docela obstojně trénuje už přece jenom se horšící paměť. To víte, člověku už to nepálí tak jako zamlada a rozhodně neuškodí, když se trochu provětrají mozkové závity.
3) Člověku díky takovému studiu vzroste sebevědomí. Protože ten pocit, že na to ještě má! Ten pocit, že se ještě dokáže vyrovnat mladším a tudíž perspektivnějším spolužákům, ba že je díky zkušenostem možná i v mnohém předčí, ten je nade vše.
4) A to už ani nemluvím o možnostech, jež tím takový člověk získá. Vyšší vzdělání, to je i jistější nebo dokonce i lepší práce, a něco takového není na škodu hlavně u těch, kdo už kvůli věku přestávají být pro zaměstnavatele atraktivní.
A tak by člověk asi měl zvážit . To se nikdy neztratí.