Ostružiny jako perla zdraví

Maliny, jahody, borůvky – to jsou drobné plody, které prostě milujeme. A ostružiny? Stojí obvykle trochu v pozadí, přitom se jedná o černý zázrak. Ostružin jsou přitom plné lesy a velmi dobře se jim daří také na zahradě. Dejte prostor skvělým ostružinám pro zdraví.
Jsou nejen zdravé, ale také velice chutné. Obsahují spoustu vitamínů – C, skupiny B a minerálů – fosfor, železo, hořčík, vápník, kyselinu listovou, draslík, karoten a bioflavonoidy.
Zdravé je také ostružinové listů. Léči průjem, záněty a krvácení. Kloktání pomáhá při aftech. Koupel může pomoci, pokud Vás trápí kožní potíže. Čaj je vhodný při nachlazení, ale také při zápalu plic.
bobule ostružin
Ostružiny konkrétně působí léčivě při těchto zdravotních problémech
· Zpomalují množení nádorových buněk
· Jsou skvělou prevencí proti stárnutí
· Udržují imunitní systém ve skvělém stavu
· Působí proti průjmu
· Působí proti nachlazení a angíně
· Ulevují od menstruačních potíží
· Zlepšují cévní systém
· Ulevují při bolestech žil a hemeroidů

Tedy je zjevné, že rozhodně stojí za to je konzumovat co nejvíce. Dokonce jsou vhodné i v sušené formě. Obsah vitamínů se sice sníží, ale minerály zůstávají zachovány i v sušené formě. Pokud máte zahradu, neváhejte. Péče o ostružiny není náročná. Šlechtěné plody jsou navíc velké a velmi lahodné.
nezralé ostružiny
Pokud tuto možnost nemáte, určitě je vyhledávejte v lese. Zajděte nejen na borůvky, ale také na ostružiny. Jedná se o ovoce, které rozhodně stojí za to. Vašemu zdraví neuvěřitelně prospěje.
Ostružiny jsou nejchutnější samozřejmě čerstvé, ale velmi oblíbený je také ostružinový sirup, kompot nebo také likér. Ostružiny jsou také oblíbené do různých dezertů a moučníků, protože jejich specifická sladko-kyselkavá chuť je velmi příjemná. Jedná se o naprosto úžasnou plodinu, jejíž využití je rozhodně velmi rozsáhlé a určitě by bylo vhodné a žádoucí, abyste i Vy našli v těchto plodech svou velkou porci inspiraci pro Vaše lepší zdraví.