Jsou Češi velcí sportovci? A jaký sport vládne naší zemi?

Když bychom se zeptali nějakého Čecha, jaký sport je náš národní, většina by odpověděla hokej anebo fotbal. Obě odpovědi jsou samozřejmě správné, možná trochu oblíbenějším je stále hokej, avšak jsou tu sporty, které jsou v dnešní době značně popularizovány a dostávají se na výsluní.
plážový volejbal

Volejbal

Technicky poměrně náročný sport, kterému se stále častěji věnují mladší generace. Obzvláště dívky si vybírají plážový volejbal. Je to sport, při kterém není potřeba větší fyzická kondice, v Čechách větší kluby nemají velkou konkurenci a navíc se v nich děti odmala učí týmové spolupráci. Tento sport však proslavila hlavně dvojice,, Kiky a Maky“, která uspěla i v mezinárodních šampionátech a na poli olympijských her vybojovaly krásná umístění.
Češi sice na volejbal nechodí tak často, jako na fotbal či hokej, nicméně stále platí, že tento sport se těší stále vyšší a vyšší oblíbenosti.
plné trubiny

Biatlon

Pro tento sport platí téměř stejný vzorec jako pro volejbal. Stává se oblíbenějším právě díky skvělým biatlonistům typu Koukalová, Vítková, Moravec nebo Krčmář. Ovšem je mnohem finančně náročnější. Nestačí k němu pouze jedna pomůcka, jako je například míč. Závodníci musí mít samozřejmě běžky, hůlky a malorážnou pušku. Toto a ještě mnohem více stojí rodiče začínajících biatlonistů poměrně hodně peněz. Taky je důležité zmínit, že trénovat se musí na speciálních okruzích a povrchu. Nenechte se zmást, že je biatlon pouze zimní sport. Když není sníh, jezdí se na kolečkových lyžích.
v dresech Jágra

Sportovat bychom neměli jen kvůli tomu, že v životě chceme dosáhnout v tomto oboru špičkových výsledků. Děti ke sportu proto veďte především proto, aby si vyčistily hlavu a odpočaly od školy. Není nic horšího, než si na svém dítěti plnit své nesplněné sny a touhy. Své ratolesti pak spíše odradíte a vytvoří si ke sportu odpor.