Jak na unavenou pleť

Jak se říká „není čas ztrácet čas“. Znáte to – máte hodně práce, býváte často ve stresu, nestíháte a do postele se dostáváte až kolem půlnoci ne-li později. Ráno už zase musíte brzy vstávat a jste unavená a nevyspalá. Spánkový deficit se také neblaze dříve nebo později projeví na vaší pleti.

Dopřávejte vaší pleti pravidelnou a důkladnou péči a nenechejte na ni únavu a stres znát. Takovou péči zvládnete hravě i v pohodlí vašeho domova a nemusíte tak ztrácet čas návštěvou kosmetického salonu.
žena na zastávce

Unavená pleť doslova volá po regeneraci, relaxaci a odpočinku. Jak tedy na unavenou pleť, aby vypadala zase k světu, a především odpočatě? Vyzkoušejte pleťové masky z domácích surovin. Vsaďte na ingredience jako bílý jogurt, vajíčka, okurku, banán nebo med, tyto ingredience dokáží totiž hotové zázraky.

TIPY NA DOMÁCÍ PLEŤOVÉ MASKY SPECIÁLNĚ URČENÉ PRO UNAVENOU PLEŤ:

·         Jogurtovo – okurková maska

Osvěží a projasní pleť a také jí vyčistí a vypne. Stačí jen nastrouhat kousek okurky, smíchat ji s pár lžičkami jogurtu, nanést na pleť a dekolt a nechat působit přibližně 15 – 20 minut, poté smýt vlažnou vodou.

·         Tvarohovo – medová maska

Pleť zvláční a vyhladí drobné vrásky. Stačí jen smíchat pár lžiček měkkého tvarohu s trochou rozehřátého medu a lžičkou olivového oleje. Nechte působit 20 – 30 minut a poté smyjte vlažnou vodou.
kapuca na hlavě

·         Banánová maska

Rozjasní pleť a dodá jí svěžest. Stačí jen smíchat půlku rozmačkaného banánu s lžící medu, nechat působit 15 minu a poté opláchnout vlažnou vodou.

·         Maska z vajec

Rozzáří vaši unavenou pleť a navrátí jí svěžest. Vaječné bílky skvěle fungují proti vráskám, žloutky zase pleť vyživí, zjemní a hydratují.

Pečujte o sebe, zasloužíte si to. Udělejte si občas v pohodlí domova čas samy na sebe. Dopřávejte si pravidelnou péči o pleť, která se vám za to odmění hezčím a zářivějším vzhledem.