Inspirujte se

1.       Internet
Prvním nástrojem mnoha lidí je v dnešní době internet. Kde všude se dá inspirovat? Jako první zkuste Pinterest. Ten byl přímo vymyšlený k tomu, aby mezi sebou lidé sdíleli návody na útulnější domov a inspirovali se jeden od druhého. Stačí si zadat do vyhledávače na stránce slova jako „byt“ nebo „pokoj“, a probírat se spoustou fotek na dané téma. Zkusit můžete i Instagram a vyhledávání pomocí hashtagů. Pokud chcete poradit od profesionálů, tak se zkuste podívat na stránky internetových obchodů s nábytkem, třeba IKEA. Skvělým nástrojem jsou také nejrůznější plánovače pokojů, kam si můžete přesně zadat rozměry a vyzkoušet, jak bude nábytek sedět.
velká garsonka

2.       Přátelé
Mnoho lidí má trochu problém kopírovat styl svých kamarádů, ale proč ne? Jistě, pokud byste si doma stavěli přesně repliku toho, co mají doma oni, bylo by to trochu divné, ale pokud si pořídíte stejný kousek, tak to většině normálních lidí bude spíše lichotit. Navíc, většina věcí bude vypadat v jiném interiéru úplně jinak, takže se nemusíte bát, že byste si připadali jako u někoho cizího. Navíc, právě osobní zpětná vazba může být velmi užitečná, protože vám řeknou i věci, kterých byste si možná při nákupu nevšimli.
časopis na gauči

3.       Veřejný prostor
Trochu nečekaným zdrojem nápadů mohou být i například kavárny, knihovny nebo i hotelové pokoje. Opět platí, že si asi neuděláte kavárnu doma, ale pokud mají v místě, kam chodíte, krásné stoly, židle nebo třeba barový pult, tak se klidně zeptejte, kde je sehnali. Nebo má místní knihovna zajímavé pracovní stoly a křesla? Neváhejte se vyptat, odkud je mají. Je sice trochu riziko, že nábytek byl vyrobený na zakázku, ale zkusit to můžete vždycky. Navíc, i jestli to na objednávku bylo, tak třeba vám dají kontakt i na konkrétní studio, včetně osobních referencí. Mnoho studií dělá i soukromé interiéry.