Studium je řehole

Student potřebuje každou korunu a příjem je omezený, zvláště, pokud máte specifické požadavky nebo máte příliš těsný rozvrh na směny. Proto pokud nechcete rovnou obětovat své studium kvůli práci, raději se spolehnete na příspěvky od rodičů. Vše by však šlo řešit lépe – pokud by si zaměstnavatelé uvědomili, že studenti mohou být velmi výkonnou pracovní silou
 panáček s životopisy

Restaurace, bary a hospody

Přesně tyto podniky, hlavně ve velkých univerzitních městech, se výrazně a často pouze spoléhají na studenty. Dávají jím možnost si přivydělat, a pokud to není práce za minimální mzdu, mohou se také těšit na to, že jim to studenti oplatí. Samozřejmě je nutné občas ustoupit, například pokud má student ten den zkoušky nebo něco podobného, ale to je vše o domluvě. Hlavní výhoda pro zaměstnavatele je taková, že nemusejí platit stejné daně jako u dospělého zaměstnance, který nestuduje a neplatí mnohdy ani pojištění, neboť to za studenty platí stát. A co je ještě lepší, můžete je v pořádku zaměstnat na dohodu o provedení práce nebo klidně i na hlavní pracovní poměr podmínkami. Do určité částky, kterou si u vás stejně nevydělají, protože pokud jich zaměstnáte více, pokryjete větší dobu, tak nebudete platit daně žádné.
 bezdomovec v křesle

Fabriky plné studentstva

Například největší chyba továren, fabrik a podobných výroben je ta, že lpí i u studentů na směnný provoz. Přitom, pokud by přizpůsobila pracovní plán studentům, mohly by se takové továrny přestat bát málo lidí a klidně by i polovina celého závodu mohla jet pouze na síle mládí. A to výše platí i pro tyto podniky – je tu však skoro jistota, že si vydělají nad deset tisíc, kdy už odvádíte normálně daňe, to vás však vyjde stále lépe než neustále shánět plnohodnotné dělníky, natož v případech, kdy vám někteří lidé z výroby odpadnou kvůli nemoci či prostě dají výpověď a vy tak musíte zatěžovat ten zbytek, který tam ještě pracuje.