Je přístřešek na auto dostatečnou náhradou klasické garáže?


Dnes není nic zvláštního na tom, že rodina má dva nebo i tři automobily, jeden pro každého dospělého člena. To umožňuje snadnou mobilitu a není třeba se domlouvat, kdo pro koho přijede do práce a kdy pojede na nákup. Zato však vyvstává jiná otázka: kam ony vozy umístit?

Je samozřejmé, že pokud chceme, aby nám automobil sloužil dlouho, je nutné se o něj pečlivě starat. To také znamená nechat jej vystavený vnějším vlivům pouze po dobu nezbytně nutnou. Mráz, sníh ani déšť mu totiž rozhodně neprospějí.

auto1

K tomuto účelu se také budují garáže. Ty jsou součástí prakticky každého rodinného domu. Pro lidi, kteří bydlí v bytech, jsou pak stavěny externí garáže. Ty však mohou být od obydlí dost vzdáleny, takže se často nevyplatí a lidé jsou nuceni nechávat své auto na parkovištích před domem.

Ovšem ačkoliv je garáž často součástí rodinných domků, neznamená to, že je samozřejmou součástí. A i pokud je, pak jich nemusí být dost na to, aby se tam mohly umístit veškeré automobily, které daná rodina vlastní. Co v takovém případě dělat?

auto2

Řešením zde může být přístřešek na auto https://www.pergoly-trutnov.cz/garazove-stani. Jedná se o otevřenou zastřešenou konstrukci, která má automobil chránit před těmi nejhoršími vlivy počasí. Je však dostatečnou náhradou za klasickou garáž, nebo jde jen o provizorní řešení?

Bohužel, přístřešek náš vůz plně neochrání. Je třeba uvážit, že díky větru déšť ani sníh často nepadají přímo rovně dolů, nýbrž částečně do strany. Navíc neochrání před větrem a jím nesenými předměty, ani před zimou, což jsou další dva faktory, které přispívají ke zkrácení životnosti vašeho vozu.

Jde tedy sice o provizorní ochranu, ale skutečně by neměla sloužit jako permanentní řešení. Ochrání jej totiž sice před většinou deště, sněhu či ptačích výkalů, avšak jiné vlivy zde budou působit nerušeně dál. A věřte, že váš vůz takové zacházení rozhodně neocení.