Hypotéka pro ty, kdo ji nutně potřebují

Získat hypotéku je naprosto snadné. Alespoň pokud máte nadprůměrné příjmy, čistý registr, a svatou trpělivost. V případě, že však potřebujete půjčit v době, kdy na tom nejste zrovna nejlépe, se k vám banka mnohdy obrátí zády. Banky tu totiž nejsou od toho, aby zachraňovaly ty, kteří pomoc potřebují. A tak u banky nenajdete nic, jako je třeba hypotéka po insolvenci. Kam se tedy obrátit?

počítání drobných

Zkuste nebankovní společnost

Jaký je rozdíl mezi bankovní, a nebankovní společností? Velký. Banky jsou především vázány pravidly, která musejí striktně dodržovat. Nebankovní společnosti si však mohou nastavit pravidla, která jsou mnohem dostupnější pro jejich klienty, a zajistit tak, že půjčku dostane ten, kdo ji skutečně potřebuje, ačkoliv v bance třeba nepochodil.

Co potřebujete, abyste získali hypotéku u nebankovní společnosti?

Rozhodně nemovitost, kterou se zvládnete zaručit. Nikdo totiž nebude riskovat, že o své peníze přijde, a nebankovní společnost také ne. Dále pak musí být vaše příjmy dostatečné k tomu, abyste zvládali splácet. To ovšem není problém, jelikož pravidla ohledně příjmů v bankách, http://finance.idnes.cz/profitoskop-rocni-zhodnoceni-penez-v-bankach-fak-/viteze.aspx%3Fc%3DA170502_082043_viteze_sov už v nebankovních společnostech neplatí.

peněženka v kapse

Exekuce a insolvence

Zatímco v bance jsou tato slova důvodem, proč vám hypotéku neposkytnout, nebankovní společnosti chápou, že právě toto je důvod, proč peníze potřebujete. Například americkou hypotékou se pak můžete vyplatit z exekuce, nebo refinancovat nevýhodnou hypotéku.

Rychlost vyřízení

Zatímco v bance trváte na vyřízení půjčky mnohdy i měsíce, jelikož je potřeba řádně a dle postupů prověřit vaši bonitu, či záznamy v registru, nebankovní společnosti poskytují úvěry velmi rychle, a o veškeré papírování se postarají za vás. Svůj problém tak můžete vyřešit v dohledné době, a netrápit se tak tím, jak daleko až vaše situace zajde.

Záznam v registru

V bance toto slovní spojení obvykle znamená zamítnutí hypotéky. U nebankovní společnosti se však dá tolerovat i drobný záznam v registru.