Elektronická cigareta – která je ta pravá?

Kde se vzala tu se vzala elektronická cigareta?
Joseph Robinson muž, který si v roce 1927 nechal patentovat úplně první typ vaporizéru, jeho verze byla naprosto základní a jednoduchá a asi proto upadl jeho prototyp v zapomnění. V 60. letech se muž jménem Herbert A. Gilbert nápadu ujal a vytvořil první elektronickou cigaretu bez kouře. Číňan jménem Hon Lik se zasloužil o její velké rozšíření a moderní vzhled.
e-cigareta a láhev
Kolik vlastně má e-cigareta dílů?
E-cigareta se skládá ze 4 základních částí které jsou:
1.       Žhavící části, dnes jsou to clearomizery
2.       Baterie a popřípadě i ovládací elektronika
3.       Náplně, říká se jim e-liquid
4.       Nabíjení, popřípadě další příslušenství
kouřící muž
Žhavící části a kterou zvolit?
Zde záleží především na vašem způsobu kouření. Žhavící spirály, které jsou uvnitř hlav se starají o odpařování e-liquidu.
Máte vlastně pouze dvě varianty, ze kterých můžete vybírat:
1.       Pří vapování (potahování rovnou do plic) jsou nejlepší hlavy které jsou sub ohmové což jsou hlavy s odporem pod 0,5 Ω.
2.       Pokud plánujete potahovat nejdříve do pusy (jako klasickou cigaretu) jsou vhodnější hlavy s odporem 1 Ω a vyšším.
e-cigareta a náplň
Jakou baterii vybrat?
Baterii vybíráme podle její kapacity, která se různí dle vašich požadavků. Kapacita se vybírá podle toho, jak silný jste kuřák. Kolik vykouříte cigaret denně?
1.       5 nebo méně cigaret za den potom by vaše baterie měla mít kapacitu 650–1100 mAh.
2.       Je vaše denní spotřeba cigaret 5-10? Potom byste měly volit kapacitu 1100–1500 mAh.
3.       Jestli zvládnete až krabičku o 20ti cigaretách za den měla by být kapacita 2000-3000 mAh.
4.       A nakonec když vykouříte víc než 20 cigaret tak potřebujete 3000 mAh a více. Tak zvaný MOD a GRIP.
Jakou náplň?
Zde je kritérií více, ale tím hlavním je, jak silný jste kuřák. Pokud jste velmi silný kuřák potřebujete náplň s obsahem nikotinu řekněme od 15 mg/ml. Pokud jste nikdy nekouřily anebo začínáte s vapováním tak potom je pro vás vhodnější liquid o nízkém nebo nulovém obsahu nikotinu.
Dalším kritériem může být chuť liquidu. Na výběr je celá řada kvalitních i méně kvalitních liquidů a je spíše na vaší zkušenosti kterým značkám a příchutím dáte přednost.
Závěr
Jakožto uživatel elektronické cigarety a bývalý silný kuřák mohu e-cigaretu jen doporučit. Nejen že chutě jsou rozmanitější, ale oblečení, popřípadě i ruce vám nejsou cítit kouřem. Další, co vás příjemně potěší je nemalá úspora. Když vykouříte krabičku cigaret za den po dobu měsíce vyjde vás to na cca 3000 Kč. Za tyto peníze pořídíte velmi kvalitní MOD nebo GRIP i s náplní na měsíc. Další investicí vám bude tak akorát 500 Kč při koupi dalších náplní.