Domácí sauny jsou stále oblíbenější

Ti, kteří milují tento způsob relaxace a kromě toho také čištění organismu by si neměli nechat saunu odepírat. Určitě vás nepřekvapí, že ten nejlepší způsob, jak se co nejčastěji do sauny dostat, je si saunu pořídit domů. Nabídky na trhu dávají šanci dokonce i lidem, kteří bydlí v bytě a nemají šanci saunu zřídit mimo obytné místnosti. Nejšílenější na tom je, že v dnešní době je trendem mít saunu hned v ložnici.
dřevěná lavička v sauně


Při výběru sauny je důležité se rozhodnout, jaký typ je vhodný pro vaše bydlení. Na výběr má každý ze tří možností, kterými jsou: sauna finská, parní a infra. Rozdíl mezi typy je ve zdroji tepla.


Sauna finská využívá jako zdroj tepla saunová kamna, která jsou na dřevo či elektrická, která jsou schopna vytopit, až na 120º C. Pro zvýšení vlhkosti se využívají i kameny, které jsou umístěny přímo na kamnech. Je možné je polévat vodou aby vznikla pára, která dokáže vzduch příjemně osvěžit. Tento způsob je ale velmi náročný nejen na údržbu, ale také na prostor.


Parní sauna je vlhká parní lázeň, která působí příjemně na naše tělo, jelikož vlhkost může dosáhnout až 100%. V tomto případě se velmi často využívá aromaterapie, která mnohdy navodí příjemnou a pohodovou atmosféru.


Zdrojem infra sauny jsou infrazářiče, které vyhřívají až na 60º C. Tento druh je nejvhodnější i do bytů. Vaše tělo bude díky infrazářičům velmi příjemně prohřáto a vaše svaly se v krátkém čase konečně uvolní. Konečně vám bude dopřáno něco, co si zasloužíte.
ručníky v sauně


Saunování je jednou z nejlepších možností, jak uvolnit své tělo a kromě toho jej pořádně prohřát a zbavit škodlivých látek. Je dobré si předem promyslet i způsob ochlazení vašeho těla, což je tedy samozřejmou součástí této procedury. V neposlední řadě je důležité se seznámit i se zdravotními omezeními, která jsou velmi důležitá dodržovat, aby nedošlo k nepříjemným zdravotním komplikacím.