Balón, do kterého se nekope

Správně prováděné cvičení má neuvěřitelně pozitivní vliv nejen na svalstvo, ale i na celý organismus. takováto cvičení se dělají ještě lépe s pomocí pomůcek.

Balón, do kterého se nekope

Lidské tělo je velice komplikované, ale na druhou stranu se docela dobře udržuje. V podstatě stačí jen dobře jíst a mít pravidelný pohyb. Tyto dvě podmínky však naplňuje jen minimum Čechů, a i proto patříme mezi nejtlustší národy v Evropě. Přitom stačí jen jíst více zeleniny, omezit sladké a tučné a také se v pravidelných intervalech hýbat. Nikde není řečeno, že je potřeba pro zdravý životní styl běhat tři hodiny v kuse denně. To vůbec ne. Vlastně se může jednat o procházky, práci na zahrádce nebo skákání na trampolíně či přes křídového panáka. Je však pravdou, že by se tyto aktivity měly provozovat co nejčastěji, ideálně každý den.

Modrý míč

Na co však také není dobré zapomínat, to je kompenzační cvičení. Většina z nás pracuje v sedě, nejčastěji u počítače, což je docela namáhavé nejen na hlavu, ale také na zádové svalstvo. Lidé pracující s počítačem mají neustále nějaké bolístky, nejčastěji právě v oblasti beder a šíje. A právě těmto stavům se dá docela snadno předejít, a to výše zmíněným kompenzačním cvičením.

Kdo chce, může si ho dopřávat i bez pomůcek a ono to jde, ale mnohem lepší je mít po ruce přeci jen hračky, se kterými to jde o trochu lépe. Navíc některé cviky se bez toho ani dělat nedají. Mezi ty nejideálnější a nejčastěji používané pomůcky bezpochyby patří i klasický gymnastický míč. Původně jeho vlastnosti využívaly hlavně těhotné ženy, ale dnes ho používá prakticky každý, kdo to myslí se cvičením vážně. Je možné s jeho pomocí provozovat celou plejádu jak protahovacích, tak i posilovacích cviků. Také se často používá k sezení. V tomto ohledu se ale nedoporučuje to kdovíjak přehánět a dopřávat si delší přestávky.

Žena na míči

Gymnastické míče jsou vhodné prakticky pro všechny věkové kategorie a mohou je využívat stejně dobře muži jako ženy. Vzhledem k tomu, že je balón vysoce nestabilní, je vhodný k posilování i takových partií, jako je střed těla, na který leckdo zapomíná.