Výroba elektřiny fotovoltaikou


Každá nemovitost má určitou spotřebu elektřiny, která není rozhodně zadarmo. Ovšem můžeme mít vlastní výrobu zajištěnou moderními fotovoltaickými panely.

Výroba elektřiny fotovoltaikou

Efektivní výroba

Pro civilizované bydlení je zapotřebí mít v domácnosti napojenou elektřinu, protože na ni funguje opravdu nespočet různých zařízení, kdy mnoho z nich využíváme opravdu každý den. Ty samozřejmě nějaký ten proud spotřebují, což uvidíme ve výsledném vyúčtování. Je to poměrně dost peněz, a proto lidé hledají způsoby, jak je ušetřit. Jedním z nich je mít vlastní fotovoltaickou elektrárnu, z které budeme čerpat tuto energii, kdy díky nim můžeme být soběstačnosti.

střecha s panely

Počáteční investice je sice vyšší, ale pokud bude vše správně spočítáno, tak se dočkáme za několik let návratnosti a potom budeme už jen šetřit. Takže pro mnoho nemovitostí je to skutečně možnost, jak ušetřit dost peněz. Návratnost můžeme zvýšit pomocí baterie, protože přes den se nám hezky energie uloží a přes noc ji můžeme čerpat. To znamená, že i když je škaredé počasí, tak my můžeme nějakou dobu fungovat pouze z baterie a až potom odebírat proud z elektrárny.

Moderní panely

Každá součástka musí být správně zvolena, protože dohromady tvoří celek, který musí podávat dobré výkony, aby se nám investice vyplatila. Součástek je tu více, ovšem nejdůležitější jsou samotnéfotovoltaické panely. Takový panel se nám skládá z jednotlivých fotovoltaických článků. Článek můžeme popsat jako polovodičovou diodu, ve které se pro nás odehrává nejdůležitější děj, protože se mění sluneční záření na elektrickou energii. Výrobní surovinou bývá ve velké míře křemík, ale účinnější je arsenid galia.

přípojka do zásuvky

Bohužel obsahuje arzen, který je potom náročnější na likvidaci. Dále jde elektřina mnohdy přes různé usměrňovače a další součástka, aby výsledný proud, který nám je do zásuvky měl potřebné parametry, kam patří třeba proud 230V. Samozřejmě v systému může být napojena baterie a další prvky, což už Vám vše zařídí profesionálové, protože to skutečně není jen tak a u elektřiny se musí klást důraz na bezpečnost.