Je lepší použít downloader online, nebo jej stáhnout?

Asi každý z nás má své oblíbené video či videa, která pravidelně sleduje například na YouTube. Ovšem zde se vystavujeme možnosti, že autor své video smaže, ať už proto, že se mu nelíbí, nebo proto, že porušuje pravidla stránky. Proto rozhodně není špatný nápad si svá nejoblíbenější videa stáhnout.

Má to navíc i další výhodu – můžeme si je pouštět kdykoliv, i v případě, že zrovna nemáme přístup na internet. A to se hodí například při delších cestách vlakem.

youtube1

Je tedy jasné, že stažení videa má své nepopiratelné výhody. Mnoho lidí však netuší, jak na to. Ve skutečnosti je však celý proces poměrně jednoduchý. Do daného stahovacího programu vložíte webovou adresu daného videa, vyberete formát, v jakém jej chcete mít, a pak už jej jen stáhnete.

Co se programů týče, pak zde máme prakticky dvě možnosti. Jednou z nich je si některý z nich stáhnout. Výhodou zde je, že nabízí více možností než online downloader Stahujvidea.cz, co se formátů týče. Mnoho z nich také nabízí možnost stahování více videí najednou.

Nebo můžeme využít online programy, tedy takové, které nemusíme stahovat, neboť jsou umístěny přímo na dané webové stránce. Zde se nemusíme bát, že přestane fungovat, neboť například YouTube změnil kódování svých internetových stránek.

youtube2

Také je zde podstatně menší šance, že si stáhnete také virus – to je riziko, které podstupujeme vždy, když něco stahujeme, avšak zvláště to platí o nejrůznějších programech. Podezřelé mohou být především ty, které jsou zadarmo. Tímto způsobem pak toto riziko značně snížíme.

Ovšem je faktem, že tyto online stahovače nenabízí ani zdaleka tolik možností, jako klasické programy, které můžeme stáhnout.

Záleží tedy na tom, co potřebujeme. Budeme dané video dále upravovat, nebo si jej chceme prostě jen uchovat pro případ, že jej autor smaže? A kolik jich chceme vlastně stáhnout? To vše je potřeba zvážit, než se rozhodneme. Jen tak totiž najdeme nejlepší řešení.