Nimba čaj – tajemná směs bylin

V tomto čaji nimba najdete speciálně vybrané bylinky, které spolu vytváří směs, která vás zklidní a prospěje vašemu organismu. Podívejme se z blízka na to, co v tomto čaji pijeme.
RUBIA CORDIFOLIA – MOŘENA SRDČITÁ
Mořena je vytrvalá rostlina dorůstající až 150 cm. Má srdčité listy a drobné světložluté květy složené do hroznů. Roste v teplých oblastech Evropy a Asie. K účinným obsahovým látkám patří hlavně antrachinonové deriváty, hlavně alizarin, který se získává z kořene a dále lucidin a rubiadin.šálek čaje
Mořena srdčitá je nejsilnější ajurvédskou bylinou k čištění krve. V minulosti se používala při průjmech a žlučových kamenech. Má výborné protikřečové, dezinfekční a protirakovinné účinky. Je také bylinou tradiční čínské medicíny, kde je brána jako rostlina zpomalující stárnutí a skvělý antioxidant. Pro svou schopnost čistit krev a zlepšovat krevní oběh je klasickou ženskou bylinou doporučenou při silné menstruaci nebo pro období menopauzy. Podporuje také činnost jater, ledvin, slinivky břišní a sleziny. Pomáhá při oparech a zánětech močových cest. Pomáhá také léčit kožní problémy, jako jsou ekzémy, akné a lupenka. Pomáhá snižovat otoky, prokrvuje kůži, zlepšuje hojení ran, a zlomenin.příprava čaje
PTEROCARPUS MARSUPIUM – KŘÍDLOK VAKOVITÝ
Křídlok je strom rostoucí v hornatých částech Indie. Používá se jeho kůra a listy. Výrazně pomáhá lidem s cukrovkou a pozitivně snižuje přebytečný tuk v těle. Pomáhá tedy snížit nadváhu. Je také vhodným prostředkem pro snížení krevního tlaku.
CURCUMA LONGA – KURKUMA
Kurkumovník roste hlavně v jihovýchodní Asii a dorůstá do výšky 1,2 metrů. Sušením a namletím mladých oddenků vzniká známé koření charakteristické žluté barvy. Kurkuma působí jako antioxidant. Zlepšuje hojení problematické pleti a zamezuje rozvoji infekce. Léčí ekzémy a poruchy kožní pigmentace. Snižuje vypadávání vlasů, stimuluje jejich růst a udržuje zdravou vlasovou pokožku. Detoxikuje a tlumí bolest. Podporuje činnost krevního oběhu a zabraňuje krevním sraženinám. Zlepšuje imunitní systém a udržuje zdravý respirační systém. Kurkuma je také přírodní lék proti stresu a depresím.