Kde sehnat řemeslníky?

Sehnat dnes šikovného řemeslníka, který navíc bude mít čas v termín, na který ho potřebujete je skoro nadpozemský úkon. V dřívějších dobách stačilo zajít do nejbližší hospody a řemeslníků jste měli na každém prstě alespoň jednoho. Ty doby už jsou ale dávno pryč, řemeslnická řemesla jsou na ústupu a čekací lhůty i ba ty nejmenší úkony nekonečné. Pokud se vám z nenadání ucpe odpad nebo praskne hadička u pračky, je snad lepší obléknout montérky a pustit se do opravy na vlastní pěst nebo zavolat instalatéra praha Servisvirivychvan, který je tu pro vás kdykoliv k dispozici.

sada nářadí

Celá řada šikovných a schopných řemeslníků mají práci na měsíce dopředu, jiní zase už mají vytvořenou stálou klientelu a nové zakázky ani nepřijímají. Ten, kdo našel šikovného řemeslníka, si ho dostatečně předchází. Ví, že se mu totiž povedlo něco skoro nemožného. Ale co my ostatní?

Shánění s dostatečným předstihem

Většinu závad a havárií u nás doma předvídat nelze, některé řemeslnické práce však plánujeme měsíce dopředu. Určitě tedy nebudete za blázna, pokud se rozhodnete hledat řemeslníka třeba půl roku dopředu. Jak už bylo řečeno, řemeslníci jsou velmi vytížení a půl roku dopředu je ta ideální doba, kdy se začít po někom poohlížet.

lidská práce

Dejte na reference

Byl u vašich známí nedávno šikovný řemeslník, které si ještě dlouho pochvalovali. Na nic nečekejte a poproste je o kontakt. Budete mít jistotu, že se jedná o seriózního člověka, který práci odvede kvalitně. Naopak se vyhněte všeumělům, kteří slíbí, co vám na očích vidí. Bohužel se takový řemeslník velmi rychle může proměnit v noční můru. Na řemeslníky, kteří splňují téměř nesplnitelní, buďte zvláště obezřetní. Slibovanou práci možná skutečně dokončí, ale v jaké kvalitě. I ten nejšikovnější řemeslník nemůže nikdy umět všechno. Pokud vám tedy někdo slíbí, že natáhne elektrorozvody, vykachlíčkuje koupelnu a druhou rukou ještě usadí radiátory, je asi něco špatně.