Je libo kapku něčeho ostřejšího?

Spousta lidí si občas dá kapku nějakého alkoholu. Mezi přední konzumenty alkoholu patří Česká Republika a tradičně obsazujeme první příčky ve světových žebříčcích. Někdo má rád pivo, které u nás má opravdu velice dlouhou tradici. Pivo se u nás vaří stovky let a dodnes máme k dispozici staré receptury. Máme několik světoznámých pivovarů, které pivo vaří dodnes. Vznikly i menší lokální pivovary, kde si můžete vychutnat opravdu jedinečná piva.

vlašské ořechy

Totéž platí i o víně. Zejména na jižní Moravě se setkáme s většinou výrobců vína, kteří někdy dědí vinice z generace na generaci. Díky tomu vznikají skutečně lahodná vína z těch nejlepších odrůd. Skutečnou lahůdku je víno slámové, které zraje na slámě, a nebo ledové, které se vyrábí ze zmrzlých hroznů.

Česká Republika je známá i pro svou výrobu destilátů. Tradiční pálenka neboli slivovice nás provází také nějakou dobu. Vyrábí se tradičně ze švestek ale co by to bylo za moderní dobu, kdyby se nevyráběly novinky i v této oblasti. Ochutnat tak můžete třeba pálenku z malin a nebo dokonce z kdoulí.

sklenice likér

Věděli jste, že se u nás vyrábí i whisky? Jen málo lidí ví o tom, že u nás vznikla před lety whisky, která se vyrábí dodnes. To a mnoho dalšího najdete u Lihovárka, což je místo, kde najdete skutečně raritní lahve alkoholu. A to nejen svým vzhledem, ale hlavně svým obsahem. Koupit zde můžete limitované edice od mnoha výrobců alkoholických nápojů. Jedná se o investiční alkohol, který vám může vydělat peníze navíc. Kromě toho je tu i slavná ořechovka, kterou znaly už naše babičky. Jedná se o destilát, ve kterém se macerují celé vlašské ořechy. Díky tomu má výsledný nápoj temně hnědou barvu a dokonce má léčivé účinky. Používá se k tišení žaludečních problémů. Má hořkou chuť se sladkými tóny na kterou je potřeba si trochu zvyknout, ale určitě vás zaujme.