Co je to tuaregský čaj?

Slyšeli jste už někdy o takzvaném tuareg čaji? Jedná se o čaj, který pochází z Maroka a je zde opravdu velmi oblíbený pro své osvěžující vlastnosti a sladkou chuť. Tento čaj je někdy známý taky jako čaj Maghrebi. Je to vlastně zelený čaj, do kterého jsou přimíchány lístky máty. Pochází zhruba z 18. století a během pár století se rozšířil do celého světa a získal si velkou oblibu. Ve většině případů není specifikované, jaký zelený čaj má být na výrobu tohoto čaje použitý. Nicméně u máty platí, že by to měla být pravá, marocká máta, která se nazývá „Nana“.

marocký čaj

Pokud použijete jinou mátu, už se nejedná o Maghrebi. Většina těch, kteří ale tuto čajovou směs vyrábí, preferují čaje, které se pěstují v Číně, jelikož mají ve většině případů velmi ostrou a intenzivní chuť s nádechem kouře, která se právě dokonale hodí k výrazné chuti marocké máty. Jak už jsme zmínili, nejoblíbenější je tento čaj v Maroku. Dále se s ním ale velmi často setkáte v Alžírsku, Libyi, Tunisku nebo v Egyptě. Specialitou při podávání je, že tento čaj se podává v čiré sklenici, ne v šálku nebo hrníčku, jako je tomu u ostatních čajů. Je to proto, aby byla vidět nazelenalá barva nápoje.

mátový čaj

Chuť tuaregského čaje tvoří především máta. Proto je chuť velmi intenzivní a osvěžující. Vzhledem k chuťovým vlastnostem je tento čaj oblíbený zejména v létě. Vynikající je i tehdy, kdy se vychladí a podává se s kostkami ledu jako ledový čaj. Specialitou při podávání také je, že se čaj obvykle nalévá z výšky, aby se vytvořila jemná vrstva čajové pěny. Tento čaj nejen že skvěle chutná, ale má pro vás i zdravotní přínosy. Můžete vlastně mít dobrý pocit, že do sebe dostanete jak zdravotní přínosy zeleného, tak mátového čaje. Obojí druhy jsou skvělé pro vaše trávení, jsou plné antioxidantů, vitamínů, minerálů a skvěle vás budou hydratovat.