Dětská trampolína coby efektivní zábava

Trampolíny jsou nejen stále velmi populární. Ale jsou i přínosným atributem, neboť odvedou pozornost dítěte od sezení u počítače či zaujatostí tabletem apod. Hýbat se a být fyzicky aktivní je důležité i pro děti, které čím dál více času tráví doma sezením. Na trampolíně si lze užít legraci a vybít i přebytečnou energii.

Jak vybrat vhodnou trampolínu pro dítě?

Výběr není až tak složitý, postačí se držet základních faktorů, které volbu usnadní. Důležité je, aby byla trampolína dostatečně velká. Jedná se zejména o trampolínu do exteriéru, kdy je tak vhodný rozměr až okolo čtyř metrů. Avšak i menší trampolína do interiéru poslouží stejně dobře, neboť splní účel.

salto vzad

Prioritou je však bezpečnost. Je důležité dbát důraz při výběru trampolíny na kvalitu i delší životnost. Rovněž ochranná síť je podpůrným bezpečnostním prvkem. Je ideální, aby síť dosahovala alespoň výšky okolo tří metrů. Reálné a adekvátní je i pořízení sítě do spodní části, což eliminuje dětem i zvířatům vstup pod nebezpečnou skákací plochu.

Co vše může trampolína dětem poskytnout?

Dětská trampolína plní úlohu efektivní zábavy, neboť zatímco si dítě užívá skákání na trampolíně, aniž by o tom mělo ponětí, dochází jak ke spalování tuků, ale zejména se zpevňuje celé tělo. Však se jedná o jeden z nejvíce efektivních pohybů vůbec. Prostřednictvím pružin je eliminace poškození kostí a kloubů. Na trampolíně je reálné i provádět řadu cviků.

zábava holek

Z lékařského pohledu je pohyb dítěte na trampolíně velmi zdravý. Kvalitní dětská trampolína je ideálním řešením. Skákáním je rovněž posílen imunitní systém, stejně tak se jedná o pozitivní vliv na kardiovaskulární i lymfatický systém, napomáhá ke správnému držení těla a též k dobré rovnováze.

Vhodné umístění zahradní trampolíny?

Zásadní je volba rovného a pevného místa. Vyvarovat se prostoru v blízkosti stromů, keřů, plotů či opěrných zídek. Zahradní trampolína musí vždy pevně stát na volném prostranství.