Základem pro bezpečné svezení jsou vhodné pneumatiky na motorky

Musíme si uvědomit, je jízda na motorce je sice nezapomenutelný zážitek, zábava nebo sport, ale také bez opatrnosti a správné výbavy to může být doslova hazard se životem. Je v podstatě jedno, jaké vášni propadnete, důležité je vždy se vrátit domů ke svým rodinám. I správně zvolená pneumatika je základem kvalitní jízdy, protože přilnavost je právě to, co potřebujeme. Motocykl musí pěkně sedět v terénu, který projíždíme a je skutečně na místě zvolit bezpečnost svých pneumatik. Ojetá, ztvrdlá nebo nějak jinak poškozená nebude pracovat správně s našimi instinkty a dovedností, ačkoliv bychom si to nejvíce přáli. Investice do kvalitních gum se nejen vyplatí, ale také přináší daleko větší bezpečnost, než si vůbec můžeme pomyslet.
motocrossový závodníci.jpg

Rozdílná jízda vyžaduje, rozdílné pneumatiky
Pokud si nevíte rady s výběrem, stačí se obrátit na výrobce nebo prodejce a nechat si poradit, jaký je nejvhodnější druh, případně rozměr pro vaši jízdu. Existuje velký výběr a správná volba pneumatiky na motorky jak silničního typu, tak závodního jsou skutečným základem.
motocross jízda.jpg
Silniční motorka – poměrně dost nadšenců s ní začíná. Od nejmenšího obsahu a pomalu se stroje vyměňují až po dostatečné splnění rychlé jízdy. Někteří preferují agresivní styl jízdy po asfaltu a v zatáčkách to klopí pěkně na kolínko. Pneumatiky by se měly vybírat podle údajů v technickém průkazu. Často se setkáváme s označením například 120/70-16 70R. Každé číslo nebo písmeno má svůj význam. 120 je šířka profilu, číslo 70 udává výšku profilu, ale v procentech – poměr výšky a šířky, 16 průměr ráfku, 70 je zátěžový index a R je určen pro označení zadní pneumatiky, F bude v tomto případu přední. Ale také jsou i jiná označení, než tato.
motocross jízda v bahně.jpg
Chopper – kdo miluje pohodovou jízdu, tak to je stroj pro něj. Širší pneumatiky, masivní rám a zkrátka ten správný silný zvuk.

Enduro – pokud nechcete být omezeni jen na asfalt, ale jít si vyzkoušet dovednosti do terénu, tak to je váš šálek kávy. Je vhodné na oba dva styly jízdy. Pořádné pneumatiky a ideální vzorek vás nikde nenechají.