Vezměte na dovolenou k Jindřichovu Hradci kola, nejlépe na nosiči na tažném zařízení

Řeka Nežárka je jednou z nejkrásnějších v celé Evropě, není totiž prakticky vůbec zasažena průmyslovou činností a protéká z větší části Chráněnou krajinnou oblastí Třeboňsko. Je to nejvydatnější přítok řeky Lužnice a je také zčásti splouvána vodáky, kteří se na rozvodí Staré a Nové řeky rozhodnou využít uměle vybudované koryto Jakubem Krčínem z Jelčan a Sedlčan. Podstatnou výhodou této oblasti je její malebnost a romantický duch, pokud máte namířeno do jihočeského regionu, neměli byste nechat tento kout přírody bez povšimnutí.

silniční kolo

Jindřichohradecko je také oblastí, kde můžete potkat stovky cyklistů a není to vůbec náhodou, krajina Třeboňska a okolí města Jindřichův Hradec je mírně zvlněná a přechází do ploché roviny Třeboňské pánve, je protkána loukami a remízky, ale i hlubokými borovými a smíšenými lesy. Z pamětihodností, které stojí za prohlídku, je to zámek ve Stráži nad Nežárkou, lesní zámeček Jemčina, zámek v Jindřichově Hradci a v Třeboni.

okolí Nežárky

Vycestovat k Nežárce byste měli vlastním vozem, je to nejpohodlnější, nejrychlejší a nejbezpečnější způsob. Vyhnete se přelidněným autobusům a vlakům s vydýchaným vzduchem, snížíte pravděpodobnost nákazy Covidem a na vlastní tažné zařízení můžete připojit nosič kol na tažné zařízení pro 4 kola Amsa.cz, která byste měli mít s sebou v každém případě. Jízda podél řeky je totiž nezapomenutelná, bude se líbit vám i vašim dětem, a pokud jste tu nikdy nebyli, zastavte se v kempu Jemčina, na samotě U Šimanova, na samotě Pávek, která se objevila v reklamě na oplatky Opavia, u jezu Metel s občerstvením a v kempu Hamr v blízkosti jezu. Jízdu můžete prodloužit až do Veselí nad Lužnicí a k veselským pískovnám, případně podél toku Lužnice až do Tábora, nebo proti proudu k rybníku Rožmberk.

Tažné zařízení může být vaším partnerem na cestách za každého počasí a v každé roční době a Jižní Čechy stojí za to prozkoumat jejich zákoutí důkladně a pečlivě.